Boks: Donjeta Sadiku sot lufton në gjysmëfinalen e Evropianit kundërshtarja e saj është Anne Harrington nga Irlanda

Boksierja nga  Kosova Donjeta Sadiu do  të ngjitet  sot në ring kundër irlandezes, Anne Harrington  në gjysmë fanalen e kampionatit Evropian që mbahet në Budva të Malit Zi.

Donjeta  në gjysmëfinale do të përballet me boksieren irlandezen Anne Harrington e cila është kampione e Lojrave Olimpike “Tokyo 2020” dhe  njëherit kampione e botës nga viti  2018.

Donjetas Sadiku  me  sukses e ka kaluar lëndimin e pësuar në këmbë gjatë çerekfinales, dhe është e gatshme për sfidën e sotme.

Sesioni i kategorisë 60 kg, nis prej orës 17:30, ndërsa lufta e Donjeta Sadikut është e gjashta me radhë.

 

Gazetar: Shaban Sinani  /KlanMacedonia

Lexo gjithashtu
Total
0
Share