Sharl Mishel nesër për vizitë në Shkup

Kryetari i Këshillit Evropian, Sharl Mishel, nesër arrin në Shkup në kuadër të bisedimeve për propozimin francez për kornizën negociuese. Këtë e kanë konfirmuar për MIA-n burime të larta diplomatike të BE-së, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Brukseli.

Siç mëson MIA, qëllimi i vizitës së Mishel është të tregojë mbështetjen e BE-së për propozimin francez dhe të konfirmojë përkushtimin e unionit për integrimin e Maqedonisë së Veriut.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share