Ndihmat për Gazën po kthehen në Qipro

Ndihmat për Gazën që u nisën nga deti po kthehen për në Qipro, raporton agjencia e lajmeve Reuters, pasi një izraelit vrau shtatë punonjës të ndihmës.

Stafi i World Central Kitchen sapo kishte shkarkuar ndihmat nga një maune që lundroi nga Qipro kur autokolona e tyre e automjeteve u godit të hënën.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Katër anijet u nisën nga Larnaka i Qipros më 30 mars. Ndërsa, një tjetër anije “Jennifer” ende e ngarkuar me 240 ton ushqime, u kthye në Qipro të martën, pa bërë dorëzimin e saj, pasi organizata bamirëse pezulloi operacionet e saj.

“Një e treta (e ngarkesës së ndihmës) u dorëzua dhe dy të tretat po kthehen”, tha një zyrtar i Qipros për Reuters, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250
Lexo gjithashtu
Total
0
Share