Mbyllet pjesa e parë, Shqipëria në avantazh falë golit të Armando Brojës

Mbyllet pjesa e parë Shqipëri-Izrael. Shqipëria është në avantazh falë golit të Armando Brojës të shënuar nga pika e bardhë e 11-metërshti. 45 minutat e para të sfidës kanë qenë të luftuara. Edhe skuadra e Izraelit ka pasur momentet e saj të rrezikshme dhe ka qenë pranë golit. Shqipërisë iu anulua një penallti pasi arbitri portugez u konsultua me VAR-in.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Në këtë pjesë të parë, lojtari më i mirë i Shqipërisë është padyshim Armando Broja. Shpejtësi, spektakël dhe në fund gol. Talenti shqiptar i ka dhënë të gjitha këtë pjesë të parë!

Lexo gjithashtu
Total
0
Share