Liga e Parë: Fitojnë Shkupi dhe Shkëndija, zhgënjenë Struga T L

Katër fitore të ekipeve vendase dhevetëm një barazim me gjithësejt 15 gola të shënuar ështëepilogu ui pesë ndeshjeve të javës së 123-t♪7 në Ligën e parë të futbollit vendor. Tabelën e kryeson Struga Trim Lum me 43 pikë, para shkupit që ka ë 41 dhe Shkëndijës në pozitën e tretë me 38 pikë.

Në stadiumin e qytetit në Tetovë, skuadra kuqezi shënoi fitore tejet të rëndësishme kundër një kundërshtari të vështir siç është Akadmia Pandev, Rezultati përfundmtar i këtij takimi mbeti 2-1 për vendasit. Autor i dy golave për vendasit ishte Erald Çinari në minutën e 30 dhe të 45-ën, ndërsa golin e vetëm për ekipin mysafirë e shënoi Ergemlixhe në minutëne 65-të.

Trajenri kuqezi, Qatip Osmani tha se është I kënaqur më lojën dhe tre pikët e fituara në këtë përballje

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

“Jemi të gjithë të kënqur, edhe pse ishte një lojë e rëndë, pasi kundërshtari gjatë merkatos ka bërë shum♪7 lëvizje dhe shihet se ka bërë ekip kualitative. Megjitahte ne mendoj se përgjigja e saj ishte adekuate dhe me plotë merit e fituam ndeshjen”m deklaroi trajneri Qatip Osmani

Në Çair edji I Shkupi me lojë cilësore dhe efikase mundi ekipi e rabotniçkit 3-1. Autor të golave ishtin Melos Bajrami, Kueven dhe Cefas, ndërsa për romantikët shënoi Mazari.

Lideri ën rendiotjen e tabelës Struga Trim Lum edhe njëher zhgënjeu në përballjen me Makedoniaj Gj.P duke luajtur vetëm me barazim pa gola.

Fitore tqë sigurt ka shënuar Bregallnica në përballjen me Pobedën e prilëpit 4-0, më golatë që I shënan Mojsov, Dodev dhe Nikollov dy gola. Djet në Kratovë, Sileksi mundi Skopjen 3-1.

Rezultatet e javës së 23-të

Shkëndija – Ak.Pandev 2-1

Shkupi – Rabotniçki 3-1

Struga TL – Makedonija Gj.P 0-0

Bregallnica – Pobeda 4-0

Sileksi – Skopje 3-1

Tabela: 1. Struga TL 43 pikë, 2.FC Shkupi 41, 3.Shkëndija 38, 4.Sileksi 35, 5.Bregallnica 32, 5.Tikveshi 28, 7.Makedonija Gj.P 26, 8.Rabotniçki 24, 9. Ak Pandev 19, 10. Skopje 14 dhe 11.Pobeda 13 pikë.

Në xhiron e 24-të, me fillim në orën 15:00, takohen: Ak.Pandev – FC Shkupi, Skopje – Shkëndija, Pobeda – Sileksi, Rabotniçki – Struga Trim Lum dhe Tikveshi – Makedonija Gj.P