Liga e Konferencës: Shkëndija – Ararat, Ak Pandev – Lehija Gdansk

Akademia Pandevi dhe Shkëndija kanë mësuar kundërshtarët në raundin e parë kualifikues në Ligën e Konferencës.

“Kuqezinjtë” që kishin rolin e bartësve të grupit të tyre do të përballen me Araratin e Armenisë, derisa Akademija Pandevi me përfaqësuesin e Polonisë, Legia Gdanjsk.

Ndeshjet e para do të zhvillohen më 07 Korrik kurse ato të kthimit më 14 Korrik.

Makedonija GJ.P, si fitues I Kupës, siguroi plasman të drejtpërdrejtë në xhiron tjetër.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share