Liga e Kampionëve: Porto mund Arsenalin, barazojnë Napoli – Barcelona

Dy ndeshjet e mbrëmshme të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve solli një fitore të skuadrës vendase dhe një barazim

Surpriza në dy takimet e fundit të raundit të 1/8-ave në Ligën e Kampionëve skuadra italiane Napoli barazoi 1-1 me Barcelonën. Të parët në epërsi kaluan katalonasit me golin e Levandovskit . Ky ishte goli i 93 personal I Levandovskit në këtë kompeticion të garave.

Ndërsa Napoli barazoi paka minuta para përfundimit me autor Osimhen. Ky barazim që lë gjithçka të hapur për takimin e kthimit.
Në stadiumin “Dragoa” të Portos skuadra vendase mundi 1-0 ekipin e Arsenalit me një gol të vetëm që e shënoi. Otavio në minutën e 94 , me të cilin gol portugezët do të udhëtojnë me epërsi në ndeshjen kthyese.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Ndeshjet kthyese Arsenal – Porto dhe Barcelona – Napoli do të zhvillohen më 12 mars.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250