Boksieri Shpëtim Bajoku siguron medaljen në Lojërat Mesdhetare për Kosovën

Sukses i madh për boksin e Kosovës, siguron medaljen në Lojërat Mesdhetare.

Boksieri Shpëtim Bajoku gjunjëzon Essam Amen dhe kualifikohet në gjysmëfinale.

Bajoku në 63 kilogramë mposhti boksierin nga Algjeria, Amen Essam.

Sukses i madh për boksin e Kosovës, pas 35 viteve shijojnë medaljen.

Në vitin 1987, Aziz Salihu fitoi të artën sikurse edhe Agim Latifi dhe Fatmir Makolli të argjendtën.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share