Boks: Sonte zhvillohet meçi Usyk & Joshua

Meçi i shumëpritur i boksit professional në mes të Oleksandr Usyk dhe Anthony Joshua do të zhvillohet sonte.

Kjo do të jetë përballja e dytë ndërmjet këtyre dy boksierëve të kategorisë së rëndë dhe që të dy janë shprehur të gatshëm për fitore para këtij ballafaqimit.

Si ukrainasi, ashtu edhe britaniku kanë një karrierë të jashtëzakonshme deri më tani duke dominuar në këtë sport sa i përket titujve kryesor të peshave të rënda.

Dueli pritet të startoj rreth orës 23:00.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share