Zyrtare: Artim Shaqiri nuk është më trajner i Shkëndijës

DREJTUESIT E RI DO TË VENDOSIN PËR TRAJNERIN E RI

Pas ndeshjes dhe  barazimit me Makedonija Gj.P ekipi i Shkëndijës ka ndërprerë bashkpubnimin me  trajnerin  Artim Shaqiri

Ndërprerjen e bashkëpunimit  me ekipin kuqezi e kumtoi vet Artim Shaqiri “Po është e vërtet”  që do të thotë se  ndërpreja e bashkpunimit   ka ndodhur  më marrëveshje të dy anëshme.

Nga klubi I futbollit Shkëndija  akoma nuk ka ndonjë konfirmim zyrtar  pë  ndrimin e trajnerit dhe cili mund të jetë pasardhësi I tij ,mkur  dihet  se që të mërkurën ekipi  do të udhëton në Strugë pë të zhvilluar ndeshjen e raundit të pare të Kupës, kundë Karaormanit. Me siguri deri në emrimin e trajnerit të ri  ekipi  do të drejtohet nga  ndihmësit e deri tanishëm të Shaqirit

Ekipi I Shkëndijës me   Artim Shaqirin në gjashtë ndeshje  ka tre fitore dy barazme dhe një humbje, ndërsa  në Ligën e Konferencës nga  gjashtë ndeshje  kishte tre fitore dhe tre barazime. /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share