Vllaznia e Qatip Osmanit mundi Dinamon në Durrës dhe ngjitet në pozitën e dytë!

Klubi i futbollit Vllaznia nga Shkodra që drejtohet nga strategu tetovar Qatip Osmani, mbrëmë në kuadër të javës së 25  në Superligën e Shqipërisë në stadiumin “Niko Dovana” në Durrës mundi ekipin e Dinamos me rezultatin 1-0, me  një gol të vetëm që e realizoi Alivoda në minutën e 28-të pjesës së pare.

Me këto tre pike të sotme ekipi shkodran pozicionohet në pozitën e dytë me 43 pikë apo  6 më pakë se Egnatia që ka 49 pikë dhe tre më tepër se Partizani në pozitën e tretë.

Klubi I futbollit  Vllaznia në udhëheqjen e Qatip Osmani nga 15 ndeshje  ka  9 fitore, 4 barazime dhe 2 humbje

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Ndërkohë që në ndeshjen  tejtër  të javës së 25-të Tirana dhe Laçit  barzuan 1-1

Pas  kompletimit të  javës së 25-të tabelën e kryeson Egnatia me 49 pikë, para Vllaznisë që ka 43 dhe Partizanit me 40 pikë

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250