Vdekja e 21 vjeçarit në Mal të Zi, MPJ me detaje

Djaloshit 21 vjeçar Enis Halili nga Tetova që humbi jetën dje në Mal të Zi i është kryer autopsia nga edhe është konstatuar se vdekja e të riut ka ardhur si pasojë e mbytjes në ujë.

Sipas informacioneve nga institucionet kompetente malazeze, autopsia është kryer dhe është konstatuar vdekje si pasojë e mbytjes në ujë. Në ambasadën e Maqedonisë së Veriut në Mal të Zi është kryer procedura e lëshimit të lejes për transportimin e kufomës së të ndjerit për në Maqedoninë e Veriut, njoftuan nga Ministria e Punëve të Jashtme të RMV-së për Klan Maqedoni

21 vjeçari Enis Halili para disa ditësh ishte nisur për të punuar në vendin turistik Utjeha të Malit të Zi ndërsa dje teksa ishte futur për tu larë në detë ai është mbytur./KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share