Ushtarët e lënduar tregojnë momentet e sulmit

“Rusi na hodhi sprej dhe na sulmoi fizikisht”

Dy ushtarakët që u sulmuan në bazën e ushtrisë në Gramsh kanë rrëfyer momentin e sulmit nga rusët mbrëmjen e djeshme.

“Kishte në dorë një sprej, kam dhe shenjat. Kishim djegie, shikimi për momentin tani…”

Ndërsa mjeku i spitalit të QSUT shprehet se gjendja e tyre është e stabilizuar dhe se janë gati të dalin nga spitali.

“Klinikisht janë të shëndetshëm dhe mund të dalin”.

Aldi Bici 37 vjeç, i cili mban gradën tetar, shërbente në uzinën e Gramshit prej 14 vitesh. Ndërsa Ardian Caka ka 4 vite që ka hyrë në ushtri dhe shërbente po në këtë uzinë.

Tv Klan

Lexo gjithashtu
Total
0
Share