Trajneri slloven Primoz Gliha pritet të emërohet përzgjedhës i ri i Kosovës

Trajneri slloven, Primoz Gliha pritet që shumë shpejt të zyrtarizohet si trajneri i ri i Përfaqësueses së Kosovës në futboll.

Sipas raportimeve nga “Telegrafi”, Gliha do të zyrtarizohet brenda pak ditësh, ndërsa do ta udhëheq Kosovën deri në përfundimin e ciklit kualifikues për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Tekniku slloven do ta ketë ndihmën e Afrim Tovërlanit e Arbnor Morinas në drejtimin e “Dardanëve”.

Gliha emër i njohur për Kosovën, pasi ka disa vite që punon me Dardanët dhe pas largimit të Challandes pati drejtuar ekipin në ndeshjet ndaj Jordanisë dhe Greqisë në vitin 2021.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share