“Super Ibraimi” – Struga TL me rezultat fantastik, pranë kualifikimit

Me tre gola të Besart Ibraimit, Struga Trim Lum me plot të drejtë ëndërron kualifikimin historik në UEFA Conference League. Me rezultat shumë favorizues 3:1 përballë ekipit nga Luksemburgu, Swift Hesperange, ekipi nga Struga do të udhëtojë pas një jave drejt Luksemburgut për të përfunduar detyrën e nisur në Shkup, përcjell KlanM.

Goli i parë i Ibraimit erdhi në minutën e 24 pas një gabimi të portierit mysafir, ndërsa në minutën e 40-të Ibraimi fitoi penalti që e shndërroi në gol. Swift Hesperange u përgjigj në minutat e para të pjesës së dytë duke shënuar pas një pakujdesie të mbrojtjes strugane, përcjell KlanM.

Rezultatin final e shënoi sërish ai, sulmuesi më i mirë në futbollin vendas, Besart Ibraimi. Sërish penalti e fituar dhe shënuar nga vet ai./KlanMacedonia