SPB – Shkup demanton: Nuk ka bombë, një person ka lënë valixhen në të cilën kishte rroba

Para pak çastesh është raportuar se në stacionin e autobusëve në Shkup kishte alarm për bombë, mirëpo nga MPB e kanë mohuar.

”Sot në SPB Shkup është raportuar se një valixhe ka mbetur në hapësirën e Stacionit Ndërkombëtar të Autobusëve – Qendra Transportuese pranë një bankomati, përcjellë Klan M. Menjëherë janë marrë masat dhe aktivitetet e duhura, janë bërë kontrollet e nevojshme dhe është konstatuar se ka qenë një person që ka lënë valixhen, në të cilën kishte rroba, pra nuk ka rrezik për qytetarët’‘, thuhet në kumtesën e SPB Shkup. /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share