Sot BDI mban zgjedhje të brendshme partiake

Sot Bashkimi Demokratik për Integrim ka zgjedhje në 10 degë, ku ndër më të rëndësishmet, si më të mëdhatë, është ajo në Tetovë dhe Gostivar.

Zgjedhjet do të mbahen për kryetarë dege, kryetarë të këshillave vendor dhe anëtarë të kryesisë së degëve. Pas përfundimit të procesit zgjedhor, kreu i integristëve Ahmeti në selinë e BDI do të mbajë konferencë për shtyp në Tetovë për t’i shpallur rezultatet zgjedhore.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share