Situatë e qetë në veri të Kosovës

Një numër i vogël protestuesish janë mbledhur pranë komunës së Zveçanit në veri të Kosovës. Megjithatë situata deri më tani paraqitet e qetë dhe nuk ka probleme.

Sipas Radio Evropa e Lirë, përpara godinës së komunës së Zveçanit kanë qenë të pranishëm edhe kryetari e nënkryetari i Listës Serbe, Goran Rakiç dhe Igor Simiç.

Sipas të njëjtës media, burime kanë thënë se është bërë thirrje për një protestë masive mesditën e së hënës në Zveçan.

Prej më shumë se 1 jave, popullsia serbe në veri të Kosovës proteston kundër 4 kryetarëve të rinj të komunave të zgjedhur nga partitë jo serbe.

/tvklan.al

Lexo gjithashtu
Total
0
Share