Shorti i plotë i Ligës së Kampionëve për femra

Kampionia e Shqipërisë Vllaznia në “grupin e ferrit”

Sot në Nyon është tërhequr shorti për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve në kategorinë e femrave, pjesë e të cilës është edhe skuadra shqiptare, Vllaznia.
Kampioni në fuqi, Lyoni do të ballafaqohet me Arsenalin.

Skuadra shqiptare është shortuar në Grupin A që është jashtëzakonisht i vështirë pasi janë të përfshira edhe skuadra si Real Madrid-Chelsea dhe Paris-Saint-Germain.

Shorti i plotë i Ligës së Kampionëve për femra:

Grupi A: Chelsea, Paris St-Germain, Real Madrid, Vllaznia

Grupi B: Wolfsburg, Slavia Pragë, St Polten, Roma

Grupi C: Lyon, Arsenal, Juventus, Cyrih

Grupi D: Barcelona, Bayern Munich, Rosengard, Benfica

Ndeshjet do të zhvillohen sipas këtoj oerrari të caktuar:

Group stage
Raundi 1: 19/20 Tetor
Raundi 2: 26/27 Tetor
Raundi 3: 23/24 Tetor
Raundi 4: 7/8 Dhjetor
Raundi 5: 15/16 Dhjetor
Raundi 6: 21/22 Dhjetor

Lexo gjithashtu
Total
0
Share