Rrëzohet nga dritarja, vdes biznesmeni i naftës në Rusi

Ravil Maganov, kryetari i kompanisë së naftës Lukoil në Rusi, e dyta për nga prodhimi, humbi jetën sot pasi u rrëzua nga dritarja e spitalit.

67-vjeçari ishte gjithashtu edhe nënkryetar i kësaj kompanie.

Alekperov, një ish-zv/ministër i epokës sovjetike, dha dorëheqjen si president i kompanisë Lukoil në Prill të këtij viti, një javë pasi Britania e Madhe vendosi sanksione ndaj tij duke i bllokuar asetet dhe ndalim udhëtimi. /tvklan.al

Lexo gjithashtu
Total
0
Share