Reali e City e mbyllin baras ndeshjen me supergola, gjithçka vendoset në “Etihad”

Është mbyllur me rezultat të barabartë, 3-3, ndeshja e parë çerekfinale mes Real Madridit dhe Manchester Cityt.

Seria e golave nisi qysh në minutën e 2-të, ku Silva shënoi nga gjuajtja e lirë, për të barazuar Reali pas 10 minutash me një goditje të Camavingas që u devijua nga mbrojtësit e Cityt.

Dy minuta më vonë, ishte Rodrygo ai i cili ia dha epërsinë e parë në ndeshje Realit, e që ishte edhe rezultati i pjesës së parë, njofton Klankosova.tv.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Megjithatë, City u kthye në lojë me supergolin e Phil Phoden, i cili me një gjuajte të fort jashtë zonës barazoi gjithçka.

Vetëm pesë minuta më vonë, Gvardiol shënoi një tjetër supergol në ndeshjen e sotme, për t’ia dhënë Cityt epërsinë për herë të dytë në këtë takim.

Ndërsa, Reali s’u dorëzua deri në fund, ku Valverde me një volle barazoi shifrat në 3-3, e që ishte edhe rezultati final i takimit.

Ndeshja e kthimit mes të dyja ekipeve zhvillohet në “Etihad” më 17 prill.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250