Qeveria thërret seancë në orën 20:15

Shërbimi për Informim I Qeverisë, njofton se sonte me fillim në ora 20.15 do të mbahet seanca e 57-të e Qeverisë së RMV-së.

Nuk jepen detaje tjera për rendin e ditës, kurse nga press-shërbimi I Qeverisë njoftojnë se pas përfundimit të seancës do të ketë komunikatë për media.

Seanca e sotme e Qeverisë, siç njofton Klan M, vjen në kohën kur autoritetet e vendit konfirmuan mbërritjen e propozimit francez që sic u tha do t`I nënshtrohet një konsultimi të gjerë dhe deklaratës së Presidentit Macron nga Samiti I NATO-s në Madrid, se është gjetur një zgjidhje kompromisi për kontestin Shkup – Sofje. /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share