Publikohen formacionet e ekipeve Sllovan Bratisllava – Struga Trim Lum – Drejtësi ndanë Stephanie Frappart

Vetëm pas një ore  në stadiumin “Tehelné pole” në Bratislavë me kapacitet prej 22 500 ulëseve, do të fillon ndeshja e raundit të parë eliminatore në Ligën e Kampionëve të Europës mes  kampionit sllovak Sllovan Bratislava  dhe kampionit të Maqedonisë së Veriut  Struga  Trim Lum. Dy ekipet  tanimë kanë publikuar formacionet e veta  që do të dalin në fushën e gjelbër

SLLOVAN BRATISLLAVA: 31. Trnovsky M. (G), 25.Pauschek L.4.Kashia G., 12.Bajric K.6Wimmer K., 88.Savvidis K., 10.Tolić M, 33.Kucka J., 11.Mak R., 13.Strelec D.,7.Weiss V. jr.(C)

Trajner: Vladimir Weiss

STRUGA TRIM LUM: 99. Dujmoviq F. (G), 55.Radiq S. 4.Ristevski K. 16.Krivanjeva B.2.Vlajkoviq N.45.Jevtoski S.28.Ukpa H.9.Vosha A.11.Shabani B. (C), 29.Maleski H. 7.Ibraimi B.

Trajner: Qatip Osmani

Ndërkohë që  drejtësia  në këtë ndeshje i është besuar arbitrues nga  Franca, Stéphanie Frappart . Frappart është një emër i njohur në futbollin europian dhe atë Botëror, ndërsa me shenjën e FIFA-s referon që nga viti 2009.

Frappart ndeshjen Sllovan Bratisllava – Struga Trim Lum do ta drejtojë me bashkëpatriotët e saj, Mikael Berchebru dhe Steven Torregrossa, që do luajnë rolin e asistentit të parë dhe të dytë, ndërkohë arbitër i katërt do të jetë Mathieu Vernice. /tvklan.mk

Lexo gjithashtu
Total
0
Share