Prokuroria: Hetimi në Progres janë grumbulluar gjurmë dhe janë siguruar incizime për zjarrin e vetures zyrtare të drejtorit të Burgut në Idrizovë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kisella Vodë, ku një veturë zyrtare e Korrektuesit Publik të Idrizovës, e përdorur nga drejtori i burgut, është përfshirë nga flakët gjatë natës. Prokuroria Themelore Publike e Shkupit dhe ekspertët mjeko-ligjorë të Ministrisë së Punëve të Brendshme kanë mbërritur në vendngjarje për të kryer inspektimin e duhur.

Sipas raporteve të para, nga vendi i ngjarjes janë mbledhur gjurmë të cilat do të nënshtrohen analizave të detajuara për të përcaktuar origjinën e zjarrit. Gjithashtu, janë siguruar pamjet nga kamerat e sigurisë të objekteve përreth, dhe po kryhen hetime të mëtejshme për të zbuluar shkaqet e këtij incidenti.

Ministria e Punëve të Brendshme ka konfirmuar se nuk ka pasur të lënduar nga zjarri, por ka dëmtime materiale si pjesë e fasadës së një pallati dhe objekteve në ballkonet e kateve të poshtme. Autoritetet janë duke punuar për të zbardhur plotësisht rastin dhe për të marrë masa të nevojshme në lidhje me sigurinë e qytetarëve dhe pronave të tyre.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share