Pendarovski takohet me Yll Morinën, djaloshin 13-vjeçar i cili ëshë një gjeni në matematikë

Presidenti i RMV-së, Stevo Pendarovski u takua me Yllin gjeniun e Matematikës.

“Gjeniu i matematikës që në moshën katër vjeçare zgjidh probleme dhe ndan njohuritë e tij publikisht përmes videove edukative në internet”, ka shkruar mes tjerash Pendarovski.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share