Parashikimi i motit, 9 Qershor 2022

Moti sot në Maqedoninë e Veriut pritet të jetë pjesërisht me vranësira, ndërsa pasdite do të mbaj mot i paqëndrueshëm, me reshje lokale të rrëmbyeshëm, shtrëngata dhe erë.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 10 deri në 16 gradë, kurse ajo maksimale do të sillet nga 22 deri në 29 gradë celsius.

Në Shkup pritet  të mbaj mot me vranësira të pjesshme, pasdite mot jostabil, me reshje të shiut, bubullima dhe erë.

Temperatura minimale do të zbresë deri në 14 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 27gradë.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share