Parashikimi i motit 3 Korrik 2022

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me vranësira lokale të ulëta deri në mesatare. Pasdite  do të kemi mot të  paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme shiu, bubullima dhe erë të fortë, do të ketë kushte për paraqitje të stuhive me breshër dhe erë të fortë.

UV=9.

Temperatura maksimale do të arrijë 36 gradë Celsius ndërsa minimalja do të bie në 14 gradë Celsius. Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë minimale 20 gradë Celsius, kurse maksimalja do të arrijë 35 gradë Celsius.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share