Parashikimi i motit 22 Korrik

Moti sot në RMV pritet të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të sillen në interval prej 11 deri në 21 gradë celsius , ndërsa ajo maksimale do të sillet prej 34 deri në 41 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me diell dhe me erë të dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 39 gradë Celsiusë.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share