Osmani: Maqedonia e Veriut pranohet në Unionin e Mesdheut

Maqedonia e Veriut pranohet në Unionin e Mesdheut. Lajmin e ka bërë të ditur i pari i Ministrisë së Jashtme, Bujar Osmani.

“Edhe një Sukses i politikës së jashtme. Vendi jonë pranohet si anëtare e Unionit për mesdheun, një forum i rëndësishëm rajonal për bashkëpunim në mes Bashkimit Europian dhe vendeve të mesdheut.

Çdo ditë e më afër Bashkimit Europian”, ka shkruar Ministri Osmani në fejsbuk.

 

Lexo gjithashtu
Total
0
Share