Opozita paralajmëron se nga dita e nesërme do ta bllokojë gjithë RMV-në

Opozita paralajmëron se nga dita e nesërme nga ora 13:00 do të bllokojë mbarë vendin.

”Nesër do të kemi bllokada në të gjithë vendin. Bllokadat do të fillojnë në ora 13:00, do ta bllokojmë tërë Maqedoninë derisa deputetët tanë trima luftojnë në Kuvend për interesat tona në mbrojtje të gjuhës, popullit dhe shtetit maqedonas”, tha ish ambasadori Bocevski. /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share