Neziri: E çuditshme se si protestat fillojnë me gjuhë të urrejtjes ndaj shqiptarëve

Në emisionin Klan Debat analisti Xhelal Neziri komentoi ngjarjet e fundit dhe protestat para Kuvendit.

”Ajo e cila ishte e çuditshme se ato protesta nga dita e parë ishin të mbushura me mllef ndaj shqiptarëve kishte thirje kundër shqiptarëve, të cilët në procesin me Bullgarinë kanë luajtur rol kyç. Dhe këto persona jan të manipuluar se do të zhduket gjuha apo do të asimilohen, janë gjithë propaganda për të nxitur incidente” – deklaroi analisti Xhelal Neziri.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250
Lexo gjithashtu
Total
0
Share