NBA: Milwaukee kryeson Lindje me 10 fitore e një humbje

Gjashtë fitore të vendasve dhe shtatë të atyre mysafire është epilogu i 13 ndeshjeve të zhvilluiara sot në kampionatin amerikan të basketbollit NBA. Një ndesgje dramatike u zhvillua mes ekipeve Oklahoma dhe Milwaukee e cila përfundoi me fitoren e skuadës mysafire me rezultatin 132-136 pas kohës shtesë. Lojtari më më mire i ndeshjes ishte Carter me 36 pikë e 12 asist, ndërsa te te Oklahoma u dallua Shai me 39 pikë.

Derbi mes Clippers dhe Lakers përundoi em fitorene vendasve me rezultatin 114-101. Për Clippers u dallua George me 29 pikë, ndërsa te Lakers më efikas ishte LeBron James me 30 pikët.

Fiton edhe Boston paraa tifozëve vendas mundi Detroitin me rezultat 128-112 Brown ishte më efikas me 30 pikë. Ndërsa Utah Jazz triumfuan në transfertë kundë Atlantas me rezultat 125-119. Markkanen shënoi 32 pikë. Te fitorja rikthehet edhe Brooklyn, që mundi Nju Jorkun me rezultat 112-85. Durant realizoi 29 pikë, 12 kërcime e 12 asist, Fitore në transfertrë ka shënuar edhe Denver në përballjen me Indianën me rezultatin 122-119. Më efikas ishte Nikolla Jokiq me 24 pikë.

Rezultatet e sotme

Orlando – Dallas, 94-87

Charlotte – Portland, 95-105

Indiana – Denver, 119-122

Atlanta – Utah Jazz, 119-125

Boston – Detroit, 128-112

Brooklyn – Nju York, 112-85

Toronto – Houston, 116-109

Chicago – Nju Orleans, 111-115

Minnesota – Phoenix, 117-129

Oklahoma – Milwaukee, 132-136

San Antonio – Memphis, 122-124

Clippers – Lakers, 114-101

Sacramento – Cleveland, 127-120

Përgatiti: Shaban Sinani /KlanMacedonia

Lexo gjithashtu
Total
0
Share