NBA: Boston shënon fitoren e 59 sezonale me fitoren ndaj Charlotte

Gjashtë ndeshje të zhvilluiara sot në kampionatin amerikan të basketbollit NBA, sollën dy fitore për ekipet vendase dhe katër për ato mysafire.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Ekipi Boston si lider në Lindje ka rtegjistruar fitoren e 59-të sezonale, kësaj radeh mundi Charlotten me rezultatin 118-104. Më efikas ishin Hauser dhe Tatum që realizuan nga 25 pikë. Fitore në sekondat e fundit për Orlando, që mundi Portlandin me rezultat 104-103.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Phoenix shënoi fitore ndaj Nju Orlenas-it me 124-111, ndërsa me lojë fantastike dhe efikase u dallua Kevin Booker i cili realizoi 52 pikë.

Në transfertë fitoi skuadra e Atlanta, që mundi Çikagon me rezultat 113-101, ndeshje ku u dallua Bogdanoviq me 20 pikë.
Jashtë fushës së vet fiton edhe Memphis në përballjen me Detroiytin 110-108. Për Memphis u dallua Jared Jackson me 40 pikë. Nuk zhgënjen skuadra e Indiana, që mposhti thellë Brooklyn me rezultat 133-111. Më efikas ishte Haliburton, me 27 pikë e 13 asist.

Rezultatet e sotme
Charlotte – Boston, 104-118
Detroit – Memphis, 108-110
Indiana – Brooklyn, 133-111
Orlando – Portland, 104-103
Chicago – Atlanta, 101-113
Nju Orleans – Phoenix, 111-124

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250
Lexo gjithashtu
Total
0
Share