Motori gjerman Audi na viti 2026 do të jetë pjesë e Formula 1

Motori gjerman Audi do të jetë pjesë e Formula 1 duke nisur nga viti 2026, kur dhe hyjnë në fuqi rregullat e reja.

Lajmi është zyrtarizuar sot nga drejtuesit e Formula 1 në pistën belge të SPA, ku këtë fundjavë zhvillohet gara e radhës së botërorit.

Të pranishëm në prezantim ishin drejtuesit e Formula 1 dhe të Audi, që do të jenë në këtë sport si një skuadër më vete.

Pritet që makina gjermane të marë skuadrën e Sauber, që aktualisht mban emrin e Alfa Romeo.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share