Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira të ndryshueshme, në më shumë vende posaçërisht në orët e pasdites dhe në mbrëmje moti do të jetë jo-stabil dhe me kushte për reshje të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 23 deri në 30 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me reshje të përkohshme të shiut, posaçërisht në orët e pasdites. Temperatura minimale do të ulet në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 28 gradë celcius.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share