Miratohet propozimi francez, protesuesit gjuajnë drejt Kuvendit (VIDEO)

Në Kuvend para pak minutash janë miratuar konkluzionet e dala nga propozimi francez.

68 deputetë votuan pro miratimit të këtyre konkluzioneve, ndërsa në momentin e votimit deputetët e VMRO-DPMNE-së lëshuan sallën e Kuvendit.

Ndërkohë protestuesit jashta Kuvendit po gjuajnë me vezë dhe letra toaleti duke shprehur revoltën e tyre kundër votimit të propozimit francez. /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share