Mickoski: Kovaçevski duhej ti thotë Ramës, ti nuk kupton as histori as gjeografi (Video)

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski gjatë tubimit të sotëm para qeverisë ka kritikuar edhe qasjen e kryeministrit Kovaçevski ndaj batutave të Ramës ky i fundit e quajti Dimitar Kovaçevskin “Kryeministër i ardhshme i Bullgarisë Perendimore”, raporon KlanMacedonia.

“Duhej të kthehet dhe ti thotë Ramës: Ju nuk kuptoni gjeografi e shumë më pak histori, kjo është Maqedonia ime”, tha Mickoski./KlanMacedonia/

 

Lexo gjithashtu
Total
0
Share