Mbledhja e përbashkët e qeverive Shqipëri-Kosovë

Në Prishtinë janë mbledhur qeveritë e Shqipërisë dhe të Kosovës për të zhvilluar mbledhjen e 8 të përbashkët të dy kabineteve qeveritare.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Ora 11:10 – Delegacioni shqiptar pritet me ceremoni në Prishtinë

 

Ky është takimi i 8-të mes dy qeverive dhe në mbledhjen e sotme pritet të firmosen 19 marrëveshje të përbashkëta.

Çështjet ku palët angazhohen të bashkëpunojnë do të jenë infrastruktura portuale dhe hekurudhore kombëtare në funksion të tregut të përbashkët dhe katër lirive ekonomike.

Në fokus pritet të tjerë projekti i portit të ri tregtar në Porto Romano, integrimi me hekurudhën Durrës – Prishtinë si dhe Porti i Thatë në Kosovë. /tvklan.al

Lexo gjithashtu
Total
0
Share