Marrëveshja Kosovë-Serbi për energjinë, Rama: Gjë shumë e mirë, kjo është rruga e duhur

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale pas marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për energjinë në veri.

“Gjë shumë e mirë marrëveshja e firmosur mes Kosovës e Serbisë për energjinë në Veri. Kjo është rruga e duhur. Të tjerat janë humbje kohe duke rrejt veten”, shkruan Rama.

Kosova dhe Serbia janë dakordësuar për miratimin e udhërrëfyesit për zbatimin e Marrëveshjeve për Energjinë në kuadër të dialogut të Brukselit, konkretisht për energjinë elektrike që e shfrytëzojnë serbët në komunat veriore, por nuk e paguajnë atë./tvklan.al

Lexo gjithashtu
Total
0
Share