Maroku shumë e fortë për Kanadanë / E para bën historinë, e dyta shkon në shtëpi

90+3′ Përfundon ndeshja. Maroku bën histori duke u kualifikuar në fazën e elimineve direkte. Kanadaja shkon për në shtëpi.

83′ Pjesa e dytë ende pa gola, përkundër të parës ku u shënuan tre. Kanadaja 2 – 1 Maroku.

65′ Posedimi i topit: Kanadaja 54 përqind, Markou 46.

64′ Zëvendësim tek Maroku: Hyjnë Zakaria Aboukhlal dhe Selim Amallah, dalin Sofiane Boufal dhe Abdelhamid Sabiri.

45′ Fillon pjesa e dytë.

45′ Përfundon pjesa e parë. Me këtë rezultat, Maroku shkon tutje, ndërsa Kandaja përshëndetet me Botërorin.

41+3′ Marokut i anulohet një gol, për shkak të pozitës jashtë loje.

41′ GOOOOL. Kanadaja më në fund këndellet. Ngushton epërsinë në 2-1, por me autogol nga Aguerd.

23′ GOOOOL. Maroku dyfishon epërsinë. Shënon En-Nesyri.

4’GOOOOL. Supergol nga Hakim Ziyech, pas daljes së portierit nga porta.

1′ Fillon ndeshja.

Ndeshja pritet të fillojë në orën 16:00 dhe tashmë janë publikuar formacionet për të dyja skuadrat.