Autogoli i Yarmolenkos kualifikon Uellsin në “Katar 2022”

Reprezentacioni i Uellsit është skuadra e 32-të që siguron kualifikimim në Kupën e Botës “Katari 2022”. Uellsi mundi Ukrainën në ndeshjen finale të play off-it për kualifikim në botërorë. Autor i golit të vetëm për Uellsin ishte autogol i Andriy Yarmolenko, i cili pas gjajtjes së lire nga Gareth Bale por topi devijohet dhe futet në këndin e poshtëm të majtë. Kështu Ulraina përkundë dëshirës së madhe duke ditur situaten e tyre nga agresioni rus nuk paten fat të realizojnë synimin për tu kualifiku në Kampionatin Botëror,

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Një autogol i kobshëm bëri që Uellsi të festoon kualifikimin në botërorë dhe ate para tifozëve të vet në Cardiff. Fituesi nga kjo ndeshje Uellsi do të kaloj në grupin B, ku e pret Anglia, SHBA dhe Irani.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share