Lloga nënshkroi kërkesën për ekstradim të Ljupço Palevskit

Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga e ka nënshkruar kërkesën për ekstradim të Ljupço Palevskit, i cili mbrëmjen e djeshme është arrestuar në Balikesir të Turqisë.

“Pasi të përkthehet në gjuhën turke, menjëherë do t’u dërgohet autoriteteve turke, gjegjësisht Ministrisë së Drejtësisë së Republikës së Turqisë. Presim bashkëpunim me autoritetet gjyqësore të Republikës së Turqisë dhe veprim nga ana e tyre në një kohë sa më të shkurtër, pas çka Ljupço Palevski do të sillet para organeve të drejtësisë në vendin tonë”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Drejtësisë./KlanMacedonia

Lexo gjithashtu
Total
0
Share