LK: Plotësohen tre vazot e para për shortin e të enjtes

Sonte do të mësohen tre ekipete e fundit në vazon e katërt

Kualifikimi i Benfikës në fazën në grupe të Ligës së Kampioneve ka bërë që tashmë të mos ketë më dilema sa i përket përbërjes së tre vazove të para në shortin e Ligës së Kampioneve që hidhet në pasditen e të enjtes.

Vazo e parë dhe e dytë ishin plotësuar prej kohësh, ndërsa dilema e vetëm kishte lidhje me vazon e tretë, ku mund të pozicionohej Olimpik Marseja. Por kjo dilemë tashmë është shuar me kualifikimin e Benfikës që kishte një koeficient më të lartë se francezët e kështu, këta të fundit duhet të kalojnë në vazon ë katërt.

VAZO 1
Real Madrid (ESP, fitues i Ligës së Kampionëve)

Eintracht Frankfurt (GER, fitues i Europa League)

Manchester City (ANG)

AC Milan (ITA)

Bayern München (GER)

Paris Saint-Germain (FRA)

Porto (POR)

Ajax (NED)

VAZO 2

Liverpool (ANG)

Chelsea (ANG)

Barcelona (ESP)

Juventus (ITA)

Atlético de Madrid (ESP)

Sevilla (ESP)

RB Leipzig (GER)

Tottenham Hotspur (ENG)

VAZO 3

Borussia Dortmund (GER)

Salzburg (AUT)

Shakhtar Donetsk (UKR)

Inter (ITA)

Napoli (ITA)

Sporting CP (POR)

Bayer Leverkusen (GER)

Marsejë (FRA)

Club Brugge (BEL)

Celtic

VAZO 4

Benfica (POR)

Maccabi Haifa (ISR)

Viktoria Plzeň (CZE)

Tre ekipet e fundit do të mësohen siomnte pasi të zhvillohen ndeshjet Dinamo Zagreb-Bodo/Glimt, Trabzonspor-Kopenhagë dhe PSV-Rejnxhërs.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share