Sonte u shënuan rezultate interesante në UEFA Liga e Kombeve

Sonte  u  zhvilluan  ndeshjet e fundit  të  UEFA Liga e Kombeve

Rezultatet e  raundit të gjashtë në Liga A

Portugalia – Spanja  0-1  dhe Zvicra –Çekia 2-1

Tabela: Spanja  11 pikë, Portugalia  10 , Zvicra 9  dhe Çekia 4 pikë

Liga B

Shqipëri – Island  1-1,  Irlanda – Armenija  3-2, Norvegjia – Serbija 0-2, Suedia – Sllovenija 1-1, Ukraina – Skocia 0-0

Liga C

Greqia – Irlanda Veriore 3-1 dhe  Kosova – Qipro 5-1

/KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share