Liga e Kombeve: Skocia – Ukraina hapin siparin e ndeshjeve të shtatorit

Sipari i rauandit të parafundit të Ligës së Kombeve hapet me ndeshjen Skoci – Ukrainë që sonte do të zhvillohet në stadiumin “Hampdeb Park” në Gllazgov . Të dy kë vende garojnë në Grupin 1 të Ligës B, së bashku me Irlandën dhe Armeninë

Pas tre ndeshjeve të zhvilluara grupin e kryeson UKraina me shtatë pike, ndërsda Skocia është në vendin e dytë me gjashtë pike, Irlanda është në pozitën e tretë me katër pike dhe Armenioa është pozitën e fundit me tre pike.

Ndeshja Skocio – Ukrainë fillon në orën 20:45. /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share