PSG synon të nënshkruajë Kante si agjent i lirë sezonin e ardhshëm

Paris Saint Germain ka shfaqur interesim për N’Golo Kante.
Kante ka kontratë me Chelsea deri në vitin 2023, dhe ende nuk ka rinovuar.

Kjo ka bërë që shumë ekipe të mëdha evropiane të shkojnë pas tij, transmeton lajmi.net.

Së fundmi sipas ekspertit të transferimeve, Christian Falk, PSG synon të nënshkruaj me francezin si agjent të lirë sezonin e ardhshëm.

Përveç kampionit francez, interesim për mesfushorin kanë shfaqur edhe Chelsea, Tottenham, Barcelona dhe Juventus.

Mbetet të shihet në mesin e këtyre ofertave nëse francezi do ndryshojë ambient.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share