Liga e dytë: Gostivari fiton derbin kundër Vardarit

VOSKA SPORT SËRISH KTHEHET NË KRYE TË TABELËS

Në pasditën e sotme u zhvilluan ndeshjet e javës së 9-të në Ligën e dytë Unike ku vendasit shënuan fitore në katër takime, një ndeshje përfundoi me barazim nërsa në tre përballje fituan ekipet mysafire. Voska Sport sërish i kthehet epitetit lider në renditjen tabelore.

Klubi i futbollit Gostivari shënoi fitore minimale kundër Vardarit 1-0, në derbin e javës së 9-të të Ligës së Dytë Unike. Golin e fitores e shënoi Antonio Kalanoski në minutën e 16-të nga penaltia. Gjatë 90 minutave loja në terren të gjelbërt ishte e barabartë dhe me shumë pak raste për të shënuar. Duhet theksuar se mbi 1000 tifozë në stadiumin e Reçicës së Madhe ishin në përkrahjet të ekipit nga Gostivari

“Ndeshje e rëndësishme për ne shumë. U përgatitëm shumë gjatë javës , përgatitje si për një derbi të themë. Ishte shumë e rëndësishme ti fitojmë tri pikë. Më duket se me merrit i fituam dhe vazhdojmë tutje”, deklaroi Muharem Muharemi-kapiten i KF Gostivari.

Voska Sport shënoi fitore të sigurt kundë Teteksit 4-0 dhe sërish bëhet lider në renditjen e tabelës. Në ndeshjet tjera u realizuan  këto rezultate: Boreci – Pelisteri, 0-4, Karaormani – Detonit 1-1, Pehçeva – Ohri 0-1, Sasa Kamenica – Arsimi 1-0, Besa – Kozhufi 3-0 dhe Slloga – Bellasica 1-2

Tabelën e kryeson Voska Sport me 23 pikë, para Vardarit që ka 22 dhe Gostivari me 21 pikë.