Largohet Goce Sedloski, Staniq trajner i ri KF Rabotniçki

Pas disa ndeshjeve zhgënjyese klubi i futbllit Rabotniçki ka shkarkuar nga detyra  Goce Sedloskin, ndërsa bashkë me atë janë larguar edhe ndihmësit e tij, Toni Meglenski dhe Sashko Popovski.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Rabotnicki  në pjesën pranverore të kampionatit  kur  priteshte  që   dëshmon cilësi dhe  rezultate të mira , ndodhi e kundërta  pasi  ka  fituar vetëm katër pike, ishte e pa shmangëshme  që  drejtuesit e klubit të ndërmarin  një hapë  pë të shkarkuar trajnerin Sedloski

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Në shtatë ndeshje në sezonit pranveror, Rabotniçki ka shënuar vetëm një fitore ndaj Bregalnicës me rezultat 2-0, një barazim pa gola me Strugën dhe pesë disfata .

Drejtuesit e Rabotniçkit pa mos  humbur kohë Rabotniçkin kanë emëuar Goran Staniqin në postin shef i ri i stafit teknik tprofesional. Ndihmës të tij do të jenë Bazhe Lazarevski dhe Bojan Markovski, ndërsa trajner i portierëve do të mbetet Matej Milenkov. Stafi i ri profesional i drejtuar nga Goran Staniq do të zhvillojë sot seancën e parë stërvitore me skuadrën.

Kujtojm se  ekipi i Rabotniçkit nga 25 ndeshje të zhvilluara ka shënuar 8 fitore 3 barazime dhe 14 disfata me gol-averazh 20:29 duke  grumbulluar  27 pikë po  aq s aka edhe  Voska  sport me të cilë e ndajnëpozitën e  tetë dhe të nëntë në renditjen  tabelore./tvklan.mk

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250
Lexo gjithashtu
Total
0
Share