Lajçak takohet me shefin e EULEX-it, biseduan për dialogun

Emisari i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, ka thënë  se është takuar me shefin e EULEX-it, Gabriel Barbano, dhe kanë folur për dialogun.

“Kemi përditësuar komisionin për shtyp të Komiteti i Parlamentit Evropian për Punët e Jashtme për zhvillimet e fundit në veri të Kosovës dhe progresin e bërë në dialogun e lehtësuar nga BE-ja”.

“Vlerësoi interesimin e deputetëve”, ka thënë Lajçak.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share