Vizitori gjuan me gurë tigrin dhe luanin në kopshtin zoologjik të Tiranës (Video)

Kopshti Zoologjik hapi dyert këtë të shtunë për të pritur të gjithë dashamirësit e kafshëve dhe të shpendëve të egra.

Por një video që qarkullon në mediat sociale, ku një qytetar qëllon me gurë rruga tigrin dhe luanin, veprim i cili ka shkaktuar zemërim.

Kanë qenë të shumta komentet në rrjetet sociale të qytetarëve të Tiranës që kanë dënuar masivisht sjellje të tilla vandale, ndërsa kanë publikuar foto me fëmijët e tyre në kopshtin e ri. /tvklan.al

Lexo gjithashtu
Total
0
Share